Дорошовецька бібліотека
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Статистика

Бібліотека-філіал села Дорошівці

Усе , що створено розумом,

Усе до чого прагне душа,

Як янтар на дні морському,

У книгах дбайливо зберігається.

Ю.Ванаг

Бібліотека у селі - це головний осередок інформації. Древня і вічно юна оселя людського розуму. Неможливо уявити сучасне життя без бібліотек, куди кожна людина може прийти, щоб отримати необхідну інформацію, або «підзарядити свою душу духовними багатствами, залишеними нам у спадщину».
Ряди книжкових полиць містять у собі допитливий науковий пошук, насолоду прекрасним, здобуття знань; розвагу і так до нескінченості.

У 1911році в Дорошівцях стала діяти філія культурно-освітнього товариства «Руська бесіда». Вона мала свою бібліотеку та читальню з творами Т.Г. Шевченка, І.Я. Франка, Ю. Федьковича та інших. Роботою цієї організації керувала місцева українська інтелігенція, зокрема учителі школи.

В 1940 році коли возз’єдналася Північна Буковина з УРСР в селі почалися перші перетворення, було відкрито клуб і школу. В 1956-1957 р. бібліотекою завідував, Загороднюк Ілля Георгійович, бібліотека була розміщена в клубі. Після нього бібліотекарем і завклубом працював Нуцуляк Іван Федорович. В 1959 році бібліотека була перенесена в контору колгоспу, де працювала завідуючою Рипей Марія Іванівна. З 1962 по 1969 рік працювала Войцик Василина Іванівна. З лютого 1969 року зав. бібліотекою стала Павчук Марія Олексіївна. Книжковий фонд на той час становив
9400 примірників книг і 750 читачів із них 245 дітей шкільного віку. З грудня 1973 року на допомогу Марії Олексіївні прийшла Паньків Марія Іванівна.

Пропрацювала Паньків Марія Іванівна до 2000 року. А з лютого 2000року працює іі дочка Білоголуб Світлана Іванівнна. В 2007 році Павчук Марія Олексіївна вийшла на пенсію, а бібліотекарем стала Кінзірська Галина Іванівна.

Зараз в бібліотеці працює два працівники: Білоголуб Світлана Іванівна завідувач бібліотекою і Кінзірська Галина Іванівна - бібліотекар.

Білоголуб С.І. закінчила Тернопільський державний педагогічний університет імені В. Гнатюка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Початкове навчання» та здобула кваліфікацію вчителя початкових класів.

Кінзірська Г.І. має середню спеціальну освіту, закінчила Теребовлянське культурно-освітнє училище.

Час не стоїть на місці, з’являються все нові й нові технології, напрямки роботи, завдання, які ми намагаємося втілювати в життя.

Основними напрямками роботи бібліотеки: 
- вивчення і задоволення читацьких потреб у книжці та інформації;
- інформаційно-бібліографічна робота з обслуговування читачів;
- популяризація бібліотечно-бібліографічних знань;
- співпраця з школою, народним домом, іншими бібліотеками;
- участь у відзначенні знаменних і пам’ятних дат;
- сприяння відродженню українських свят, традицій, обрядів, збереження історичної пам’яті;
- робота з періодичними виданнями.

При бібліотеці два любительські клуби. Для дорослих «Вишиванка» і дитячий клуб «Молодий краєзнавець». Метою клубів є виховання інтересів і любов до рідного краю, залучати до пошукової роботи, ознайомлювати із минулим і сучасним нашого села, виховувати повагу до народних традицій, обрядів, звичаїв.

Працівники бібліотеки завжди у творчому пошуку і стараються як найцікавіше різносторонньо планувати свою роботу, тісно співпрацюючи разом із школою, народним домом.
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Друзі сайту

Філія Заставнівської ЦБС
Безкоштовний хостинг uCoz